Home Dijital Gazete Emtia ve para piyasası

Emtia ve para piyasası

by kurfarki

BRENT Dün günün genelinde yükseliş eğilimde hareket eden Brent Petrol günü %2.19 oranında değer kazanımı ile 94.17$ seviyesinden tamamladı. Jeopoilitk gelişmeler petrol’de yükseliş hareketini tekrar güçlendirirken, sabah saatlerinde bir miktar sakinleme görüyoruz. Ancak yükseliş potansiyeli hala korunuyor. 94.50 seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu direncin kırılması harekete tekrar hız kanzandıracaktır. 97.00 ve 100$ seviyelerini kısa vadeli dirençler olarak takip edeceğiz. 89.50$ seviyesini ise ilk destek noktası olarak verebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Haftanın ilk gününde yükseliş eğilimi koruyan Ons/Altın günün %0.35 oranında değer kazanımı ile 1904$ seviyesinden kapandı. Son dönemde etkili olan yükseliş ile 1916$ direncini bir adım daha yaklaşıldı. Teknik göstergelerde pozitif görünüm korunuyor. Jeopotik gelişmeler Altın cehpesinde yükseliş hareketinin nedeni olarak görülürken, kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerine yükselmiş olması 1916$ seviyesinden kar satışlarının görülme olasılığını artırıyor

GRAM ALTIN Gram/Altın’da yükseliş trendi etkisini sürdürürken, dün %0.51 değer kazanımı ile 837.16TL’den kapanış gerçekleşti. Gram/Altında 839TL seviyesi gün içi işlemlerde kısa vadeli ilk direnç noktası olarak takip edilebilir. Teknik göstergelerde pozitif görünüm sürmesine rağmen gün iç grafiklerlerde kısa vadeli bazı göstergelerde sınırlıda olsa güç kaybı görüyor olmamız nedeniyle 839TL seviyelerinden kar satışlarının görülme olasılığını arttığını düüşünüyoruz. Ancak bu direcin kırılması ilk etapta 850TL’e kadar hareketi beraberinde getirecektir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş’te kısa vadeli yükseliş trendi etkisini sürdürürken, %0.13 sınırlı değer kazanımı ile 23.93$ seviyesinden gün tamamlandı. Gümüş’de Kısa vadeli tred gücünü korurken, Teknik göstergelerde de pozitif görünüm sürüyor. 24.70-24.80$ bandı kısa vadeli hareket açısından ilk önemli dirençler olarak takip edilebilir. Bu direnç bandına yaklaşan hareketler sonrasında kar satışları görebiliriz. 23.40$ seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz

EUR/USD Euro/USD paritesinde dün 1.1391’e kadar yükseliş yaşanmasına rağmen, gün ortasında sonra etkili olan satışlar ile geri çekilme yaşandı ve 1.1315 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Dün öğlen saatlerinde sonra etkili olan gevşeme eğiliminin sabah saatlerinde de sürdüğünü görüyoruz. 1.1280 seviyesi kısa vadeli hareketler açısından ilk önemli destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandıracaktır. 1.1200 seviyesi ise alt destek olarak takip edilebilir.

DXY DXY endeksi dün dar bantta dalgalı hareket etti ve günü %0.03 oranında sınırlı ok sınırlı değişim ile 96.08 seviyesinden tamamladı. Son günlerde orta vadeli trendin çizgisi içinde dalgalı bir seyir izleyen DXY endeksinde 94.60 seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğin üzerinde kalındığı sürece yükseliş potansiyeli korunacaktır. 96.90 ile 97.60 seviyelerini ise kısa vadeli dirençler olarak verebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment