Malatya Büyükşehir Belediyesi, 50 adet akülü engelli aracını teslim etti

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Akülü Engelli Araba Yardım Projesi" kapsamında toplanan yardımlarla alımı gerçekleştirilen akülü tekerlekli sandalyeler Sanat Merkezi Fuaye alanında düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 50 adet akülü engelli aracını teslim etti

Akülü Sandalyelerin teslim törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’in yanı sıra, İHH Hollanda Başkanı Ayhan Aslantaş, Adil Paylaşım Derneği Başkanı Sadık Özdemir yardımların toplanmasında büyük emekleri olan hayırsever Hasan Kuzu ile engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.   

Yapılan yardımın çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Başkan Er ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada akülü tekerlekli sandalye dağıtımı da insanımızın dayanışma ruhunun ve yardımseverlik geleneğimizin ne kadar sağlam olduğunu görmekteyiz. Bu yardımseverlik ruhu bizim topraklarımızın mayasından gelmekte. Toplumumuz tarih boyunca yardımseverliğini her zaman göstermiştir. Özellikle Malatya’mız komşuluk ilişkileri olsun, yardımseverlik noktasında olsun ayrı bir yere sahiptir" dedi.

  Hibya Haber Ajansı