Home Dijital Gazete Misrata heyeti Kayseri’de

Misrata heyeti Kayseri’de

by kurfarki

Kayseri’nin kardeş şehri olan Misrata’nın Belediye Başkanı Mahmud Mohamed Sigutri ile belediye meclis üyeleri, oda başkanları ve iş insanlarının yer aldığı 14 kişilik heyet, kentte 3 günlük ticaret ve kültür gezisi düzenledi.

Libyalı kalabalık heyet, Kayseri’yi keşfetti

Heyet, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret ederek ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Heyet, Kayseri Sanayi Odası ile Kayseri Ticaret Odası’nı (KTO) da ziyaret ederken, Serbest Bölge’de fabrikaları gezerek, yatırımcılarla bir araya gelip, fabrikalarda incelemelerde bulundu. KTO yönetimi ile heyet arasında yapılan görüşmelerde, Libya ile iş yapan Kayserili 310 üye firmanın olduğu, ticari ilişkileri daha da üst seviyelere çıkarmak için Misrata’da bir irtibat ofisi açma girişimleri konuları görüşüldü. KAYSO ziyaretinde de iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkilerin daha da gelişmesi adına her türlü desteğin verileceği konuşuldu.

Ziyaretin son gününde Büyükşehir Başkanı Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ve Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın da katıldığı toplantıda Misrata heyeti ile bir araya geldi.

Libyalı heyet ile istişare toplantısı yapan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizin kardeş şehri Misrata Belediye Başkanı Mahmud Mohamed Sigutri ile beraberindeki heyetin ziyaretlerinin son gününde bir araya gelerek, Türkiye’miz ile Libya arasında kardeşlik ve dostluk hukukunu geliştirme yönünde istişarelerde bulunup, heyetimizi yolcu ettik” diye konuştu.

Çok verimli 3 gün

Ticaret ve sanayi şehri Kayseri’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Misrata Belediye Başkanı Mahmud Mohamed Sigutri, 3 günlük çok verimli ve faydalı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, Kayseri’nin sanayi alanı başta olmak üzere yüksek tecrübelerinden faydalanmak istediklerini, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a ve tüm Kayseri’ye teşekkürlerini iletti.

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment