img

Piyasa gelişmeleri


Dün ABD’de beklenti altında kalan ISM verisinin, FED’in agresif faiz artışlarını gözden geçirebileceği düşüncesiyle borsalar günü alımlarla tamamladı; tahvil faizleri ve USD geri çekilme gösterdi. Tepki hareketi olarak değerlendirdiğimiz yukarı yönlü ivme bugün de vadeli endekslerde ve Avrupa tarafında devam ediyor. BIST dün güne alım tarafında başladı. Günün ilk yarısında sanayi hisseleri bankacılık sektörü önündeyken, HALKB’a ilişkin çıkan haberin ardından gün biterken XBANK %9.75 yükseliş sergiledi ve birçok banka günü tavan seviyede tamamladı. Bugün de endeksin güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER

—Eylül’22 Reel Efektif Döviz Kuru

ŞİRKET HABERLERİ

—HALKB’ın ABD’de devam eden ceza davasında, bankanın temyiz başvurusu kabul edildi. Voaturkce’de yer alan habere göre ise davanın önümüzdeki yıl görülmesinin beklendiği belirtildi. Günün ikinci yarısında Bloomberg’e düşen haber sonrası şirket hisseleri tavan fiyattan günü tamamladı.

—SASA dün TL70.29 fiyat ortalamasıyla toplam 750bin lot pay alımı yapıldığını bildirdi. Diğer yandan şirket Paya Dönüştürülebilir Tahvil sahiplerine yönelik tahsisli sermaye artırımı gerçekleştirileceğini paylaştı.

—VAKBN, İFM Projesi’nde bulunan mülkiyeti VKGYO’a ait alanların aylık TL13.6mn bedel üzerinden kiralanması kararı aldı.

—ALARK hisse geri alım programı kapsamında dün TL58.65 fiyat ortalamasıyla toplam 62bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—YEOTK, İskenderun Enerji ile Sugözü Termik Santrali’ne Hibrit GES kurulumu işi için $15.6mn bedelle sözleşme imzaladığını açıkladı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.