Hedef yılda 1 milyon traksiyoner hücre

İnci Holding ve Japon devi GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, Türkiye’deki endüstriyel akü bayilerinden temsilcilerle İzmir’de buluştu. İnci Battery, en güvenilen enerji depolama şirketi vizyonu, uzman Japon teknolojisi, yaygın servis desteğiyle uzun ömürlü ürün kalitesini yansıtan yeni imajıyla ilgili bayilerini bilgilendirdi. Bayi temsilcileri ve İnci GS Yuasa çalışanlarının katıldığı etkinlikte eğitimci, yazar ve iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, “Ekip Çalışmasının Yarattığı Sinerji” temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

Hem yurtiçi hem ihracatta sektör lideri

1998 yılından itibaren faaliyet gösteren İnci Battery’nin endüstriyel akü alanında uzun yıllardır pazar lideri olduğunu vurgulayan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Ürünlerimizi tüketiciyle buluşturan ve sağladıkları servis desteğiyle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkaran değerli bayilerimizle buluşmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Elbirlik sözlerine şöyle devam etti: “Japon ortağımızdan aldığımız destek ve üretimde kullandığımız son teknolojiyle yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Yaygın bayi ağımız ve ürün kalitemiz sayesinde uzun süredir sektör lideri olarak yolumuza devam ediyoruz. Traksiyoner akü üretim hattımıza yaptığımız yeni yatırımlarla, endüstriyel akü üretim kapasitemizi yüzde 40 artırdık. Dünyadaki enerji depolama sorununa çözüm odaklı projeler geliştiren bir yaklaşımla müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çevremiz için en güvenilen enerji depolama şirketi olmayı hedefleyerek çıktığımız bu yolda sizlerin de desteğiyle basamakları hızla tırmanmaya devam ediyoruz. İnovasyona verdiğimiz değer ve uzman Japon teknolojisini yanımıza alarak traksiyoner aküde hem yurtiçi, hem de ihracatta sektör lideriyiz.

Hedef, dünyada pazar liderliği

Kalite standartlarımızı daha da yükselterek yatırımlarımızı artırdık. Başarıya ulaşmamızın arkasındaki hikayenin gerçek kahramanları büyük özveriyle çalışan iş arkadaşlarım, teknik servis desteğiyle her an yanımızda olan bayilerimiz ve iş ortağımız olarak gördüğümüz müşterilerimizdir. İnci Battery uzun ömürlü performansı ve güçlü tasarımlarıyla yeni yılda da güçlü çözüm ortağınız olmaya devam edecek. Dünyanın dört yanındaki binlerce firmaya enerji sağlayan İnci Battery, sizlerden aldığı güçle daha nice başarılar elde edecek. Her zaman belirttiğim gibi gücünüze ve gücümüze inanıyoruz. Artık hedefimiz dünyada pazar liderliği.”

Avrupa pazarında talep artıyor

Dünyanın en güvenilir enerji depolama şirketi olma vizyonuyla çıktıkları yolda birçok başarı elde ettiklerini belirten OE ve Endüstriyel Akü Genel Müdürü Kojiro Shibata, “İnci GS Yuasa ailesinin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Türkiye’nin her noktasına ihtiyaca özel satış sonrası çözümler üreterek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaya devam ediyoruz. Endüstriyel akü alanındaki pazar liderliğimiz müşterilerimizin aldığı hizmetten duydukları memnuniyetin en büyük göstergesi olarak doğru işler yaptığımızı kanıtlıyor. Bizlere duyulan güvenin karşılığını verebilmek için her gün daha fazla çalışıyoruz. Dış piyasada da her geçen gün portföyümüze yeni bir müşteri ekliyoruz. Özellikle Avrupa pazarında İnci Battery markasına artan talebi karşılayabilmek için yaptığımız yatırımlarla üretim kapasitemizi üçüncü çeyrekte artırdık. Yeni hedefimiz yılda 1 milyon hücre üretmek” dedi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında yer alan İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasındaki yerini korumaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 3 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış & Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2011 yılında devreye alınan Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip. Nisan 2019’da açılışı yapılan 3. üretim tesisinin devreye alınmasıyla İnci GS Yuasa otomotiv aküsünde Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesine sahiptir.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro, GS ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurtiçinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Kaynak:mpr

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.