Toyota’nın SUV’u yeni Yaris Cross Hybrid haziranda Türkiye’de

Yaris Cross Hybrid, yenilenen ürün gamıyla birlikte haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkmaya başlayacak.

Toyota’nın SUV’u yeni Yaris Cross Hybrid haziranda Türkiye’de

Toyota, tam hibrit araçlarda sektör liderliğini, tüm binek araç ürün gamında tam hibrit seçeneği sunarak daha da güçlendiriyor. Yeni Yaris Cross Hybrid modeli de dahil olmak üzere Toyota, Türkiye’de binek araçlarının tamamında hibrit versiyon sunarak müşterilerin çevreci araçlara kolayca ulaşabilmesine öncülük ediyor. Yaris Cross Hybrid, haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkmaya başlayacak.

Yeni Yaris Cross Hybrid hakkında değerlendirmeler yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Yaris Cross, birkaç yıl önce tanıtılmasına karşın Toyota markasının güçlü ürün gamının en önemli modellerinden birisi haline geldi. Yeni Yaris Cross da hibrit motorunun yanı sıra çok yönlülüğü ve kalitesiyle segmentine liderlik etmeye devam edecek.” dedi.

Toyota, Yeni Yaris Cross Hybrid modelini iki farklı tam hibrit seçeneğiyle müşterilerine sunacak. Yeni Yaris Cross Hybrid için bu seçenekler, yüksek verimliliğiyle öne çıkan 116 HP hibrit ve yüksek performans ve düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan 130 HP hibrit versiyonları olacak. Tam hibrit motor seçeneğiyle sunulacak Yeni Yaris Cross Hybrid, teknolojiyi ve trendleri takip eden müşterileri hedefleyecek.

116 HP’lik tam hibrit versiyonu ise, 116 HP gücü ve 141 Nm torkuyla düşük hızlarda daha keskin tepkiler verecek ve elektrik motorunu daha uzun süre kullanarak verimliliği artıracak şekilde geliştirildi.

Yaris Cross Hybrid’in her koşulda çevik ve güven veren performansı, GA-B platformuyla tamamlandı. Platformun alçak ağırlık merkezi ve yüksek rijitlik sağlayan yapısı, Yaris Cross Hybrid’in sürücünün tepkilerine anında yanıt vermesini ve gövde burulmasının da en aza indirilmesini sağladı.

Yeni Yaris Cross Hybrid gelişmiş multimedya sistemi, artırılmış işlemci gücü sayesinde komutlara daha hızlı yanıt vererek kolay ve sezgisel kullanım için tasarlandı.

  Hibya Haber Ajansı