Sürdürülebilir kalkınmanın öncüsü Jeffrey D. Sachs Yeditepe Üniversitesi’nde

Sürdürülebilir kalkınma alanında dünyanın en önemli araştırmacılarından biri olan Jeffrey D. Sachs, Sürdürülebilir Kalkınma Çağı isimli kitabının Yeditepe Üniversitesi Yayınevi tarafından Türkçeye kazandırılması dolayısıyla 31 Ekim’de, üniversitede konferans verecek

Çağımızın en önemli kavramlarından biri olan sürdürülebilirlik yaklaşımını eğitim felsefesinin merkezine yerleştirerek yeni nesillere sağlıklı ve mutlu bir dünya bırakmak için çalışmalar yürüten Yeditepe Üniversitesi, bu alandaki çalışmalarına bir yenisini ekliyor.

Dünyaca ünlü ekonomi profesörü, Birleşmiş Milletler kıdemli danışmanı ve sürdürülebilir kalkınma alanında dünyanın en önemli araştırmacılarından biri olan Jeffrey D. Sachs’ın, Sürdürülebilir Kalkınma Çağı isimli kitabı Yeditepe Üniversitesi Yayınevi tarafından Türkçeye kazandırılıyor.

Sürdürülebilir kalkınma üzerine yazılmış en önemli kitaplardan biri olan Sürdürülebilir Kalkınma Çağı’nda Jeffrey Sachs, okurlarına sürdürülebilir bir dünya konusunda önemli bir yol haritası çiziyor.

Kitabın Lansmanı 31 Ekim’de

Yeditepe Üniversitesi, kitabın Türkçe yayınının tanıtımı amacıyla Jeffrey D. Sachs’ı, 31 Ekim’de, Kayışdağı’ndaki 26 Ağustos Yerleşimi’nde “Sürdürülebilir Kalkınmanın Geleceği” isimli konferansta ağırlıyor. Purpose – Sustainable Ideas Başkanı Dilek Bil moderatörlüğündeki konferansa, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Kapsayıcı Büyüme Girişimi Koordinatörü ve Başdanışmanı Romina Boarini, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar ve Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin ve Kadın Girişimci Gamze Cizreli de konuşmacı olarak katılıyor.

Didem Bayındır: Yayın Serimizin İlk Kitabı

Yayınevi ve kitaba ilişkin bilgi veren Yeditepe Üniversitesi Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Didem Bayındır, yayınevinin çağdaş yayıncılık ilke ve hedefleriyle örtüşen, çağdaş teknolojilerle donanmış erişim imkânlarıyla, akademik yayınlarda Türkiye ve dünyaya katma değer sağlayan bir yayınevi olma amacıyla kurulduğunu anımsatıyor. Yayınevinin en büyük hedeflerinden birinin akademik bilginin akademinin dışında da kullanımını sağlayan yayın ve yayın serileri üretmek olduğunu ifade eden Bayındır, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“İşe ilk olarak Jeffrey D. Sachs’ın Sürdürülebilir Kalkınma Çağı adlı eseriyle başladık. Sürdürülebilirliğin çağımızın en önemli kavramlarından biri olması arayışımızı alanın en önemli ve aydınlatıcı çalışmasına yönlendirdi ve görüşmelerimiz sonucunda bu önemli eserin Türkçe yayın haklarını aldık. Bu kitap yayınevi olarak dünyaya dair ulaşmak istediğimiz hedeflerin bir toplamı niteliğinde. Sürdürülebilir Kalkınma Çağı daha iyi, daha adil ve daha eşitlikçi bir dünya için kolektif kaygılarımıza yanıt bulabileceğimiz, ortak yaşama gerçekliğimize dokunan, fark ederek ve paylaşarak değişimin mümkün olduğunu okuruna hatırlatan ve akademiden beslendiği kadar akademiyi de besleyen bir çalışma. Ülkemize böyle bir kitabı kazandırmış olmanın verdiği mutluluk tarifsiz…”

© Hibya haber ajansı. Tüm hakları saklıdır.